Një krizë e madhe politike e jona

teduashq

xdggddg

    Shkruan: Brilant Gashi

Krenaria e të qenit shqiptar në këto ditë , besoj se po rritet gjithnjë e më shumë dhe këtë mund t’a vërejmë nga ndeshjet që luan Kombëtarja Shqiptare në futboll e që ka shumë suksese , dhe suksesi i tyre na bën krenar neve që të ndjehemi shqiptar dhe të tregojmë patriotizmin tonë .

Por në ditët e nesërme bëhemi sikur nuk ka ndodhur asgjë , pra e bëjmë një jetë si gjithë të tjerët , dhe kur kemi probleme ne e ofendojmë kombin tonë . Pra në një ditë ne jemi krenar , kurse në ditët e tjera bëjmë një jetë normale si gjithë të tjerët dhe neve nuk na intereson se çfarë po ndodh me popullin tonë , që në ditët e sotme janë lodhur nga ky sistem satanist në politikën tonë të qelbur dhe mafioze .

Sot Kosova dhe Shqipëria , janë mbushur me tradhëtarë të pacipë dhe të turqizuar e serbizuar në masë të madhe , dhe disa nga tradhëtarët tanë janë një shumicë e madhe e politikanëve , por edhe e historianëve , klerikëve fetar , analistëve , që mund të duket se janë adhurues të armikut . Jemi një popull i lashtë dhe kemi bërë gjithçka që t’a shpallim pavarsinë e vendit tonë , të Shqipërisë Etnike , që e ndanë më 1913 dhe e copëtuan në pjesëza të vogla të historisë , qe edhe sot ka ngelur shënim në histori .

Por tradhëtarët nuk i kanë munguar Shqipërisë në atë kohë , ku këta shqip-folësa kishin shitur tokat tona dhe i’a kishin dhënë ato toka fqinjëve tanë tinxarë e lakimitarë . Nuk dua të hyjë në histori , por vetëm dua të them se si dhe atëherë në vitet e mëhershme 1920 dhe në vitet e tjera ka pasur tradhëti , por kur u bë çlirimi i Shqipërisë nga okupatori 5 shekullor osman , atëherë të gjithë ishin të bashkuar , pa dallim feje apo ideje politike sepse kombi shqiptar i ka bashkuar ata .

Por sot në Kosovë si duket është duke u vendosur pushteti i egër diktatorial , i cili dëshiron t’i jap fund Kosovës , duke e shitur tradhëtarët tokën Kosovë dhe duke i’a dhënë tokat tona fqinjëve si Malit të Zi dhe Serbisë .

Edhe në Shqipëri është e njëjta gjë , por politikanët e Shqipërisë (duke mos përfshirë kryeministrin) dëshirojnë të i’a shesin detin Greqisë …

Pra kjo është tradhëti e pastër kombëtare dhe nuk duhet të ndodhë një tradhëti e tillë , por për fat të keq , është duke ndodhur .

Shperndaje ne

The Author

Brilant Gashi

Përgjithmonë Shqiptar ...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.