Ҫeshtja Kombëtare Shqiptare: Konferencë për senzibilizimin e çështjes së pa zgjidhur të popullit shqiptar të Ҫamerisë.

Për zgjidhjen e çështjes së okupimit të tokave shqiptare njëherë  e përgjithëmon nga zgjedha greke, senzibilizimi i gjithë shqiptareve kurrë ska munguar.  Në vrullin e aktiviteteve kombëtare me një mund të pakyrsyer është duke bërë Shoqata Demokratike „Çamëria“ me qendër në Hollandë me degët e saja të Këshillave Ndërkombëtare në Europë dhe Amerikë. Prandaj të nderuar Shqiptarë kudo që ndodheni përkrahni përpjekjet, organizimet dhe luftën tonë, për ta  zgjidhur e  çliruar njëherë e përgjithëmonë tokën e Epirit gjegjësishtë Çamerinë nga zgjedha greke.

Shoqata Demokratike „Çamëria“ me qendër në Hollandë me degët e saja të Këshillave Ndërkombetare në Europë

dhe Amerikë: ORGANIZON

Cameria_shoqata_hollande

Pjesëmarrja juaj na nderon.

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.