LIRI PËR KOMANDANT LIRIDONIN E KOSOVË-SHQIPËRISË, RAMUSH HARADINAJ!


LIRI PËR KOMANDANT LIRIDONIN E KOSOVË-SHQIPËRISË,
RAMUSH HARADINAJ!
 

Nga Fadil Shyti

(Të shqetësuar nga arrestimi i Komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, -i zgjodha këto komunikime me dy nga miqtë e mi atdhetarë,
në faqet e FB-së)
Nga Flori Besarti
Dje në orën 10:41.PD •
Kadare, ka influencë  pozitive në elitën franceze…
Ai, do ta përdorë atë në lirimin e Ramush Haradinajt…
“Të akuzoj” mik i nderuar, Flori Besarti!
“Më ke marrë fjalën nga goja” -siç thotë populli ynë! Ismail Kadare, kur qe në gjendje të thoshte PO!!!
-NËNSHKRIMIT TË MARRËVESHJES SË PRAPAKTHIMEVE HISTORIKE NË RAMBULLET, NË VEÇANTI PËR ATO DY VENDIMET QË JANË MARRË ATY:
1. REZOLUTA 1244 e cila ia njeh Serbisë Fashiste, sovranitetin mbi territorin e Kosovës.
2. Shpartallimi, apo-si po thonë në gjuhën politike-ushtarake, ” Shkrirja e UÇK-së, sikur të ishte çelik, pra kjo ndodhi në uzinat-tavolinat e politikave dhe diplomacive, GJAKATARE-DINAKE të imperialistëve, që as pas 17-18 vitesh në këto kohëra të rrezikshme, Kosova Shqiptare, nga bllokadat e Serbisë dhe miqve të saj ndërkombëtarë, euro-rusomëdhenj dhe me bekimin e Amerikës, as sot e sot nuk po arrin ta formojë ushtrinë e saj popullore.
Tash, Ismail Kadare dhe të gjithë ata që pa menduar gjatë politikisht-shqiptarisht, i kanë përkrahur ato Marr-E,-veshje,-e jo MARRRËVESHJE, që pasuan pastaj në Vjenë dhe Bruksel; nuk duhet të heshtin -së paku ashtu do të kryenin një obligim moral të pendimit kapital, për të gjitha këto FATKEQËSI, që ia kanë sjellë dhe po ia sjellin popullit dhe atdheut tonë shqiptar, Kosovës së Shqipërisë.
Heshtja për turpet dhe krimet politike dhe jo politike ; padyshim është PAJTIM me ato tragjedi dhe dëme ndaj kombit dhe të njerëzimit!
8 Janar, 2017
Nga Arsim Gashi
Janar 7 në 10:33.MD •
Nëse Ramushi ekstradohet në Beograd, nuk e kuptoj sesi do munden t´ i marrin mëditjet dhe rrogat e tyre deputetët nga Kuvendi Komunal i Kosovës!
Fadil Shyti:
…Nuk besoj që, Franca “demokratike” ajo skilja e moçme europiane, mikja e vjetër e Serbisë, do të guxojë të marrë këtë vendim të tmerrshëm; për ekstradim.
-Dorëzimi i Komandantit legjendar, Ramush Haradinaj, në Beogradin e Serbisë Fashiste, do të ishte një hapje fronti me shqiptarët e Shqipërisë Etnike, kudo që jemi: brenda dhe jashtë atdheut.
Ramushi, është heroi i gjallë i Kosovës së Shqipërisë, i cili me luftën e tij çlirimtare,-pjesëmarrëse aktive qe tërë familja Haradinaj, e cila gjatë dhe pas luftës ia dha atdheut tre dëshmorë; pra tre vëllezërit e tij, Luanin, Shkëlzenin dhe Enverin; padyshim që, lirisht nga ne shqiptarët atdhetarë, (pa dallim të ideve politike);- mund ta krahasojmë me krenari shqiptare, me Komandantin legjendar, Adem Jashari;-do të ishte krimi më e rëndë për “Francën e Bastijes moderne”;-kjo, do ta trazonte-revoltonte, rëndë kombin shqiptar, kjo do ta cenonte rëndë krenarinë e ligjshme për Shqipërinë Jone!
Këtë sulm të egër serbo-francez, kombi shqiptar s´do ta falë kurrë!
Unë, dua të besoj se, do të fitojë drejtësia, si në rastin e AvniRustemit; më 1920-tën!…
Unë, dua të besoj në Francën e Komunarëve, e jo në Francën e “poternicave” -siç tha Ramushi;-pra, të miqve të serbëve të Beogradit dhe Shumadisë dhe të shkijëve të Prishtinës, të Tiranës apo të Shkupit.
 
Lavdi dëshmorëve të atdheut!
Poshtë armiqtë!
Poshtë tradhtarët!
8 Janar, 2017
 
Shperndaje ne
Updated: 10 Janar, 2017 — 12:11

The Author

Fadil Shyti

1 Comment

Add a Comment
 1. LIRI PËR KOMANDANT LIRIDONIN KOSOVË-SHQIPËRISË,RAMUSH HARADI-
  NAJ;ILIRI ZËR PROMAGRANT ILIRI-JONIN;RAMUSH HARADINAJ;HEU OJ,
  FRANCË SATELITE RUSO-SERBO-SLLAVISË;PUSO-VERBO-SHKAVISË,QE SI
  TËRBULLAÇE,VËRBUVLAÇE,FASHIZMI,DRAZHIZMI,DIKTATURË,GRIKASKURE
  QE DY SHEKUJ,FY-TEMPUJ,DUKE PËRKRAHUR,FERRVARRUR,OH,MORE,ORE,
  UZURPIMIN,OKUPIMIN,MASAKRIMIN,KASAPRIMIN,NGA KASAPËT,STRAPËT,
  PORSI KANIBALËT,KATASTROFALËT;QE DUKE MBUSHUR,PRUSHUR,PLOT OR,
  PËRPLOT,VARRE MASIVE,ZJARRE MAFIVE,MARRËZIVE,OHA,VARRE O MBI VARRE,OU,ZJARRE MBI ZJARRE;NGA TUNA PELLAZGO-ILIRIANE-DANUBI
  KARPATIANE,DERI TEK DETI I ZI,DETI JON,DHE DETI ADRIATIK;HEU,
  AH TI,MIK,QE NA KE FIK;DUKE SHFERRUAR KISHA TONA,NGA BISHA TË
  VONA,MISHËNGRENËSE NJERIU,GRISHËNGRENËSE DJERIU;EH,KURRË MORE
  BURRË,NGA KJO GURRË,NUK U NGOPËN ME GJAK O PRAG SHQIPTARI,OUU,
  EDHE MË ZI,MOR DERRZI;SE GJENOCIDET,ETNOCIDET ME GJENOCIDAL,O
  MË KANIBALË,SE DIKTATORI GJAKPIRËS STALINIANE,MOJ MJERANE,POSI
  DHE MILLOSHEVIÇIANE,EDHE SOT MORE ZOT,PUTINIANE,O MJERANE,MOJ,
  DJERANE;QE VETË NË BOMBARDIMET TË NATO,NA TRADHËTOI GJENERALI
  FRANCEZ;DHE,KUR E PYETËN AI THOT SE,KA SIMPATI NDAJ SERBISË O
  RUSISË;SI DHE,AI GJENERAL PROMOVOI O PUBLIKOI NJË LIBËR OH,NË
  BEOGRAD,DHE DEKLARON:UNË SI GJENERAL ME UNMIK-ARMIK,VETË KAM
  NDARË MITROVICËN,DHE KAM VENDOSUR KUFIRIN NGA MOLLA E KUQE,TEJ
  NISHI,QINDËRA KILOMEMTRA;NË MBI UREN TË IBRIT;DHE,ME KUFIRIN O
  MBI URË,NDAVA MITROVICËN E VERIUT DHE TË JUGUT;O,EDHE MINJERËN
  TREPÇES ME AR,PLUMB,ARGJENT O KRISTRALË,JA DHUROVA SERBISË;TA
  DINE MIRËFILLI,SE EUROPA KA VDEKUR MU PREJ MEJE NË KOSOVË;DHE,
  KOSOVA TANI KA ME QENË VETËM SERBI,KURRË SHQIPËRI O,SHQIPTARI;
  ATHUA VALLË,EUROPA,USA,NATO,NA TRDHËTUAN;SI DHE SIÇ THOTË EDHE
  VETË KOMANDANT LIRIDONI I KOSOVË-SHQIPËRISË;BASHKA TERRORISTËT
  SERBO-RUSO-SHKIET,NGA BEOGRADI-ATHINA-PARIZI-BRUKSELI;SI EDHE,
  SHKIET NGA;PRISHTINA-TIRANA-SHKUPI;OU,DERI KUR DO TË MBLEDHIM
  MEND O REND;QE TË MBROJMË,DHE SHKOJMË NË RIBASHKIMIN,RITRASH-
  ËGIMIN TERË RINGRITJE,RILINDJE,MBARË KOMBËTARE-SHQIPTARE!!.
  TË FALA NJË REFUGJAT LUFTË NGA KOSOVA NË USA.VETËM NJËRI NGA
  DHJETA MILIONË,QE NËN DHUNË,FURTUNË,NA PËRZUNË,PAKTHIM,O,PËR
  AMSHIM,PËR TROJE-PLOJE TONA,ZONA,DENG SHKABA DENG;PELLAZGO-IL-
  IRO-SHQIPTARIE;PORSE,ARRITEM,JA MBËRRITËM,MOMEMTË DEMOKRATIKE
  KONTINETË MËMO-ANTIKE;QE TË RIKTHEHËMI,RISHPREHËMI,PËR RLILI-
  NDJE,RINGRITJE,MBARË KOMBËTARE,MBARË SHQIPTARE!!.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.