Foletë Kombëtare Shqiptare – Bashkimi i Shqiperise

Foletë Kombëtare Shqiptare

Jo,jo pa shkelur mbi trupa tanë,
Prizreni, shqip flet,
shqip qesh edhe qanë,
Shqiptar-e historia bëri para,
me këmbë të mbarë,
Të parët, dhanë gjithçka,
dhe jetën, për ne,
të jemi një dhe të pa ndarë.

Besëlidhja e Lezhës 02 mars 1444
dhe
Lidhja shqiptare e Prizrenit (10 qershor 1878)
Jane dy ngjarje qe qone pesh çdo zemer shqiptari.
Prandaj bashkohu thirrjes se patrioteve…!
“Foleja Kombëtare Shqiptare”
Festo dhe njekohesishte protesto kunder turqizimit te tokave Shqipetare.
10 qershor 2018 te gjithe ne Prizrenin HISTORIK.
Islam Idrizi
Une jam me ju te nderuar bashkepatriot te levizjes
“Foleja Kombëtare Shqiptare”.

Shperndaje ne
Updated: 29 Maj, 2018 — 16:53

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons