Riona Zefi- PAVARËSIA (Poezi)

Autore: Riona Zefi

       PAVARËSIA

Në pasditën e diel
Shtatëmbëdhjetë data
Ditë e shënuar
Me shkronja të arta

Muaji është shkurt
Por gjatë kemi pritur
Kaluan nëntë vite
Kosovë sa je rritur

Pavarësi e Kosovës
Gëzuar ditëlindjen
Të dyja nëntë vjeçe jemi
Sa e duam vendlindjen.

Shperndaje ne
Updated: 18 Shkurt, 2017 — 11:47

The Author

Riona Zefi

2 Comments

Add a Comment
  1. te lutem qe ta bosh pak me mire

  2. Edhe pse është shumë vështirë , ju lutem mos heshtni , ta e ruajm gjakun e pastër , nderin lavdin dhe dinjitetin kombëtarë .

    Nga Halil Preniqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.