Djallëzitë që ushqehen me terrin e natës

Kasam ShAQIRVELA

PËR NjË DITË TË MBARË, JUVE MIQ TË NDERUAR!

Jo rrallëherë, ndodh që mëngjesi të dalë i kthjellët dhe me diell por, pasditja të ngryset n’shkrepje vetëtimash, pa bubullima, n’vjellje të zjarrit qiellor. I druhem perendimit të diellit sepse, mu në rënie të muzgut, shpeshherë, ngrihen djallëzitë që ushqehen me terrin e natës së nderë në thurje të merimangave për ditën e re!?

© Kasam ShAQIRVELA

Shperndaje ne
Updated: 13 Mars, 2017 — 15:10

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.