Me “VALLEN E FITORES” KRUJA ju mirepret!

Levizja “Foleja Kombetare Shqiptare” Shoqata “La Svolta” dhe Bashkite: Lezhe, Kruje, Shkoder, Durres dhe dy komunat arbereshe te Kalabrise: Perkujtojne  betejen e fundit te ushtrise arberore te udhehequr nga Gjergj Kastioti

ne Kruje me 24 Prill te 1467 me “VALLEN E FITORES”

Shperndaje ne
Updated: 17 Mars, 2017 — 14:00

The Author

Islam Idrizi

2 Comments

Add a Comment
 1. Kasam ShAQIRVELA

  Nismë e shkëlqyer!Ju vavtë mbarë dhe me sukses!

  Sa herë që ne, heroizmin e Gjergjit ta kemi në zemër brenda
  dhe me punë e vepra ta arësyetojmë amanetin e t’parit
  ne do të korrim fitore dhe do hedhim valle pa brenga
  gjithmonë të bashkuar si dikur do mblidhemi n’folenë e Arbrit!

  © Kasam ShAQIRVELA

  1. Faleminderit shume mik,te jame shume mirnjohes ne vleresimin e bere!
   Te lutem shume bashkohuni ta bejme feste te pervitshme sepse eshte feste qe u perket vetem shqipetareve.
   Nuk mund te behemi ure kaluese e “festave”, qe nuk perkasin me ne, me traditen tone kombetare shqipetare…!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.