DRITE DIELLI PER SHQIPERINE

Oooo Gjergj kryetrimi,
bijte e Arberit po te therrasin,
bir kreshnike i shqipeve ne male,
me i madhi i te gjithe shqipetareve!

Donike, gjake i gjakut,
i te pareve te mi,
nenelokja jone e madhe,
drite dielli per Shqiperine!

Trimereshat,trimat e gjakut tuaj,
kendojne dhe hedhin valle,
-Vallen e Fitores-,ne Kruje,
ne folene e shqiponjave,shqipetareve!

Gezoni,kendoni e festoni,
kujtojeni e nderojeni,historine,
gjakun e derdhur per lirine,
ne gjuhen e te pareve,
ne Krujen e hekurt,ne folene e shqipetareve!

          Poezi e shkruar nga Islam Idrizi me rastin e 550 vjetorin e fitores…!

Shperndaje ne
Updated: 20 Mars, 2017 — 08:05

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.