Fadil SHYTI: VALLË, A E MERITON, “KOSOVO” LIRINË?!

…SA MOSMIRËNJOHËS JANË, DISA POLITIKANË SHKRETANË, MADJE, EDHE CA VETERANË,
TË ASHTUQUAJTURIT, “UDHËHEQËS TË KRAHUT TË LUFTËS”!
http://drenicapress.info/kjo-trimereshe-erdhi-nga-tirana-p…/

TURP, PËR UDHËHEQJEN E SHTETIT HIBRID TË FLAMOSËVE TË 100 FLAMUJVE TË LARAMNANISË,
TË “KOSOVO”, NËN FUSNOTËN E SERBISË!

-PËR FAKTIN E HIDHUR QË, KOSOVA SHQIPTARE, NUK IU KA ÇASUR ME DINJITET, SI BIJËS SË VET,-ASHTU, SIÇ E KA MERITUAR, KJO VETERANE VULLNETARE PROLETARE.
KJO SHQIPONJË TIRANASE, E CILA KOSOVËS, NË KOHËRAT MË TË VËSHTIRA, IA KA DHËNË,
BESËN,
DASHURINË,
TRIMËRINË,
SHPRESËN!…
PO, KA GJË MË SUBLIME, MË E SHENJTË
DHE MË E SHTRENJTË SE KJO SAKRIFICË:
NJË PJESE TË ATDHEUT SHQIPTAR,
IA KA FALË DHE,
DJERSËT
DHE SHËNDETIN.
-AJO, E CILA ME KUSHTRIMIN E LUFTËS ÇLIRIMTARE, ISHTE E GATSHME,
– TË JEPTE DHE PIKËN E FUNDIT TË GJAKUT,
PËR LIRINË E KOSOVËS SË SHQIPËRISË
DHE PËR RIBASHKIMIN E ATMËMËDHEUT!
NDERIME SHQIPTARE, PËR LUFTËTAREN E LIRISË! LAVDI DËSHMORËVE TË ATDHEUT!

Fadil SHYTRI, 4 Qershor, 2018

Shperndaje ne
Updated: 17 Qershor, 2018 — 05:14

The Author

Fadil Shyti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.