Letërsi Kombëtare: PËR KËTË TOKË

PËR KËTË TOKË

Poezi: Zymer Mehani

Gjyshi im ra
Për këtë Tokë

Dhe vëllai këtë Tokë
Mbrojti me kokë

Ah dhe një shok
Për këtë Tokë ra

E mua t’mjerit
Një krah m’u tha

Edhe një motër
Mbrojti këtë votër

 S’e lejoi hasmin
 Këtu t’bëjë lodër

 Për këtë Tokë
 U flijuan shumë

 -Në cilin front
 Do të vdes unë?!!!

Shperndaje ne
Updated: 12 Korrik, 2018 — 21:41

The Author

Prof. Zymer Mehani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.