Fuçizimi dhe përmbushja e porosive që trashiguam nga të parët tanë….

Kjo është faqja-ballina e Abetarës sime.
Detyrë mbi detyra…për çdo bashkëpatriot!
Fuçizimi dhe përmbushja e porosive që trashiguam nga të parët tanë.
Të nderuar bashkëatdhetarë:
Ju që në ADN-në tuaj,në shenjat e gishtërinjëve keni këto shenja…dhe ne venat tuaj (të tillë jemi me Miljona) rrjedhë gjakë nga gjaku i Arbërit!
Më lejoni që në emër të tuajin,të familjes sime, të uroj ditëlindjën bashkëudhtarit tim, mikut tim ç’muar e shumë të nderuar Florim Kuçi!
Të uroj edhe 100 vite tjera,shëndet dhe suksese, ty dhe
gjithë familjës,me shpresë se ne akoma më shumë, ,shumë më shumë të punojmë, veprojmë në përmbushjen e detyrave karshi qështjes sonë madhore!
Bashkimin e të gjithë bashkëpatriotëve për ti dal në mbrojtje të nderit, MEMEDHEUT tonë të dashur dhe paqim fatin ne, jetet tona,gjaku i ynë shërbeftë në të mirën e këtij qëllimi! Të jemi ne ata që të bashkojmë trojet shqipfolëse (pa e llogaritur ç’mimin si individ),në një shtetë të vetëm!
Gëzuar Florim Kuçi!

Shperndaje ne
Updated: 10 Gusht, 2018 — 11:47

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.