GRUAJA E MIRË

GRUAJA E MIRË

Grue e mirë është ajo femër e cila në përkujdesje për familjen e vet dhe pasurinë familjare; i don fëmijët e vet, e nderon burrin e vet si dhe i respekton farefisin dhe miqësinë e shtëpisë së vet. Sa herë që ndizet ndonjë zjarr në familje ajo e fik me dashuri prej nëne, me mençuri prej bashkëshorteje dhe shkathtësi prej femre pa marrë parasysh se kush e pat ndezur atë, ndonjëri nga brenda shtëpiakët apo dikush nga jashtë! Çdo grua është femër por jo secila femër bëhet nënë e mirë!

© Kasam ShAQIRVELA

Shperndaje ne
Updated: 29 Mars, 2017 — 06:41

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.