Letërsia Kombëtare: JE I HUAJ

IK NGA ERDhE

Unë me gjuhë e ti me pallë
Ti me thikë e unë me thonj
Le ta shohim se kush mbetet gjallë
Gjaku i kujt këtu do të rrojë.

Ti me pushkë e unë me laps
Dhëmb për dhëmbi për mbijetesë
Nga toka ime do të zbrapsë
Ti këtu nuk ke fillesë.

Ik nga erdhe sa s’është vonë
S’të mba toka, por veç gjëmon
Se ti s’je prej farës sonë
Dhe po të mbjellesh ti s’mugullon!

© Kasam ShAQIRVELA

Shperndaje ne
Updated: 23 Tetor, 2018 — 13:39

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.