Për jetë mote e paqim këtë flamur-kuq e zi-të Gjergj Kastriotit dhe Identitetin tonë kombëtarë Shqipëtarë.

Në Krujë Shteti -Arbër- vuri themelet e tija-28.11.1443-
Gëzuar motra dhe vëllezër.
Shqiptarë dhe shqiptare, kudo ndodheni GEZUAR.
Gëzuar motra dhe vëllezer Arbëresh-Itali,Ukrain,Kroaci,Amerik,Bullgari…! Kudo ndodheni Gëzuar.
Gëzuar dhe juve motra dhe vëllezer Arvanitas-Arbëresh.
Gëzuar motra dhe vëllezër Shqipëtarë (arnaut siq ju thërret armiku im) në turki.
Për jetë mote e paqim këtë flamur-kuq e zi-të Gjergj Kastriotit dhe Identitetin tonë kombëtarë Shqipëtarë.
Gezuar!

Shperndaje ne
Updated: 28 Nëntor, 2018 — 01:50

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.