Shqipëtarë! – GËZUAR-2019-ta.

Shtetet e Bashkuara të Arbërit -SHBA-
-Shqipëri,Kosovë,Iliridë,Çamëri,Ulqin me Plavë e Guci,Arbëresheët, me të bukurit e kësaj bote, kudo ndodhen,Itali,Greqi-Arvanitasit,Arbreshet ne turki.
kodondodheni Shqipëtarë e Shqipëtare-,GËZUAR-2019-ta.

Pal Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 29 Dhjetor, 2018 — 08:45

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. BESËLIDHJA MBARË SHQIPTARE-SHPRESËZGJIDHJA FARE SHKIPZARE;ZVARRET QIELLI-ZJARRET DIELLI;OU,
  FLAKËROJNË RREZE-KALTËROJNË BREZE;RINGJALLËJE PRANVERË-PRINBALLJE KRAHERË;KUMTI-OH,I LUMTI;
  SA KUMTOI-NA LUMNOI;ZOTIN E MADHË-MOTIN E BARDHË;SA LARGOITERRIN-NA PRAPOI FERRIN;PRITA O,
  NA ZBARDHË-DRITA KA ARDHË;MES QIELLIT TOKËS-BESË DIELLIT O LOKËS;NDËRMJETËSUAR SHQIP SHQIPE
  -PËRJETËSUAR SHKRIP SHKRIPE;RIGJALLËRIMI,RITRASHËGIMI,RIATDHESIMI;TERË BOTA NJËRËZORE-VERË
  SORTA DJERËZORE;DUKE RIZGJAUAR,RISHTRUAR RIBASHKIMIN,RIATDHESIMIN,RIAMSHIMIN,RIAFTËSIIMIN;
  BESËLIDHJA MBARË TERËKOMBËTARE-BESËLIDHJA NDËRKOMBËTARE;THELLË-THELLË;KËSHTJELLË-KËSHTJELLË
  SHTATË PALË TOKË,SHTATË VALË OJ,NËNËLOKË;SI DHE LARTA,LARTA-TEK ARTA SHQIPTARE-MË ZJARRTA OUUU,SHKTIPZARE;SI DHE,SHTATË PALË QIELLI,SHTATË VALË DIELLI;RREZE,BREZE,RREZATIM-BREZATIM,
  QË ERË GLOBE-TERË KOMBE;SHI,BABA-SHKABA,SI DHE,GJENË-KRENË;TERË KOMBEVE-GLOBEVË;RRUKULLIME-
  BURBULLIME;TEK GLOBIT OH,KOMBIT;VËLLAZËRO-RIHIRO-FARË SHKRIPKA VËRRIA-OUUU,PELLAZGO-ILIRO-
  MBARË SHQIPTARIA;QË SI PËRJETË MOT,EDHE SOT,NA GJEGJI ZOTI KËTI DHEU-AH,GJERGJI-KASTRIOTI-
  SKENDËRBEU;DASHKA-BASHKA,MË KRYLEGJENDARIN,OUUU,MË ADEM KRYLEGJENDARIN;QE NA GJEGJKA NË
  TANDEMA;OUUU,PLOT PËRPLOT,GJERGJA MË ADEMA;OREEE,PLOT PËRPLOT GJERGJA MË ADEMA!!.
  SHUMË TË FALA REFUGJAT LUFTË KOSOVË-NEW JERCEY,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.