Gezuar 2019-ta me Gjergj Kastriotin

Te nderuar miq,ne shenje mirnjoheje per te gjithe ju,
ne pamundesi per te falenderuar secilin nga ju, nje nga nje!

Vendosa te ju “shperblej”keshtu, (si gjithmone) me mundesit e mia qe une kam, me kete foto dhe duke ju uruar juve,familjeve tuaja, te mira e gezime pa fund,suksese dhe mbi te gjitha shendet.
Ne vertet jemi ne nje situat jo fort te lakmueshme,megjithate bashkepunimi,dakordimi apo bashkeveprimi gjate gjithe kohes ne veqanti kete vite qe ne po e lem pas,ishte dhe do te mbetet nje nga vitet me te bukura,sa i perket fushes se historise,madheshtore ishte, sepse patem Vitin mbarekombetare, Gjergj Kastrioti,akoma me i bukur ishte sepse doli nje pjes e dukumentave fakteve mbi jeten dhe vepren e kryeheroit tone.
Ne nuk do te pushojme,te gjitha keto qe koha i nxorri ne drite, fale disa studiuseve tane, njeri nder ta duhet ta them emrin, eshte miku im i cmuar Gjon Keka,uroj shume qe te vazhdoj akoma te gjurmoj ne Arkivat e huaja ne menyr qe te dalin gjithcka eshte e mundur ne siperfaqe edhe te tjera qe jane pafund.
Kemi nje te kaluar perplot lavdi, ti mbrojme ato vlera, ti pasurojme duke i bere jetesimin e tyre ,mos te mbeten vetem si disa fakte u zbuluan e pastaj te arkivohen diku me nje qoshe, por me perpikeri tu dalim zot detyrave dhe porosive qe percjellin tek ne ato argumente-fakte.
Uroj nga zemra te gjithe juve te jemi bashk edhe me aktiv sidomos ne fushen e Historise dhe kultures, ate qe ne trashiguam nga parardhesit tane,te kultivojme dhe zhvillojme akoma me shume duke e percjellur tek brezat e ri.
Gezuar 2019-ta.

Pal
Islam Idrizi 30.12.2018

Shperndaje ne
Updated: 9 Janar, 2019 — 20:44

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.