Disa nga mediat tona jane ne sherbim te vrasesve…

-Ja çfar janë fqinjët tanë:-Vrasës që ushqehen me kërma.
Raca më e flliqur që ka krijuar ndonjëher natyra,jan hijenat dhe fqinjët tanë,në krye me sulltan mut Murati e deri tek stërnipi i tij, Millosheviq.
-I vrasin,i shtyejnë drejt vdekjës pastaj kthehen dhe ushqehen me kërma.
-Sot,tregohen armët e vrasësit sulltan mut Muratit,në”shtëpin muze”,në Mazgit të Obiliqit-Kosovë!!!
-E nesër!? Po nga këta gjakëprishur,do të krijohet një shtepi
tjetër muze ku do tregohen armët e vrasësit Millosheviq!!!
-Shiko hartën mbrapa!!!
Këto janmediat jane ne sherbim te tyre.ë mediat”tona”Përdorin gjuhën Shqipe, tokat e saja,
për ti shërbyer armiqeve, të po kësaj toke që vazhdon akoma të jetoj me t’merrin që shkaktuan, po nga këta vrasës ,qe mediat jane ne sherbim te tyre.
Turp.

Shperndaje ne
Updated: 6 Janar, 2019 — 22:42

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.