Pal Islam Idrizi: Jane dhe do mbeten perjetsishte, gjake nga gjaku i parardheseve tane Arber-Shqipetare

“Ç’më pandehë,ti efendi,burracak,që të fsheh kokën!
Ç’kujton ti more gjakprishur,se do ti lë në mes të rrugës
Shqipërinë dhe shqipëtarët që kan 500 vjet që derdhin gjakë,për këtë ditë”.
Kete foto-Ismail Qemali dhe Isa Buletini,dy figura mjafte te respektuara nga kombi Shqipetare,bera dhe dua te theksoi edhe njehere:
Jane dhe do mbeten perjetsishte, gjake nga gjaku i parardheseve tane Arber-Shqipetare.
Me kete dua tu pergjigjem disa individeve qe reaguan negativishte ne adresen time private.
Nuk kemi cfar ti japim asgje, askujte dhe asnjehere.

Pal Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 29 Janar, 2019 — 10:22

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. GJAK GJAKU,PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIE;PRAG PRAGU,VËLLAZËRO-RIHIRO-FARË SHKRIPKA VËRRIE;GJUHËN,
  GJENËN-ADENËN SHQIPTARE-
  RUHËN KRENËN-ABECEN SHKRIMTARE;SHËNJTË E SHËNJTA,SHEKUJ SHEKULLORE;SHTRËNJTË MË SHTRËNJTA,TEMPULL
  TEMPULLORE;THELLË O,MË
  THELLË,MË HIRIN NËNTOKËS-KËSHTJELLË MË KËSHTJELLË,NË GJIRIN NËNËLOKËS;NËNË-BABË,PRINDI TRASHËGIMI-
  KRENË-SHKABE,LINDI
  VASHE-TRIMI;LISI I MADHI,RRËNJË THELLIMI-PLISI I BARDHI,NDJENJË KTHJELLIMI;MAJA BJESHKË NËN RETË
  ZË MARDHA;RRMAJA
  RRESHKË,SHKREPTË E BARDHA;SHPATIT KODRES BULËRON BULËRIMI-FATIT VOTRES BURRËRON BURRËRIMI;GJENË GJAKU
  GJUHË GJENIE;ORE,
  KRENË PRAGU RUHEJ KRENIE;HIRI I NËNTOKËS RUAN SEKRETIN-GJIRI I NËNËLOKËS PRUAN DEKRETIN;VARR MBI VARR
  VARRE MASIVE;OUUU,
  ZJARR VRI ZJARR,ZJARRE MAFIVE,MARRËZIVE;TOKË E MBJELLUR PLOTË ME TRIMA-KOKË E SHTJELLUR LOTË VETIMA;
  GJENË GJENERATË-
  KRENË KRENËFATË;SAHERË LINDË NEVOJA-KRAHERË BINDË KREDOJA;SI PËRJETË MOT,NGA I MADHI ZOT;NA GJEGJKA
  EDHE SOT,I ZOTI
  KËTI DHEU;HYREGJENDA,KRYLEGJENDA;GJEGJI KASTRIOTI SKËNDËRBEU;DASHKA-BASHKA KRY UÇK.HYREGJENDRIN,ME
  ADEM KRYLEGJENDARIN;
  Q’NA GJEGJKA NË TANDEMA-GJERGJA MË ADEMA;PLOT,O PLOT;GJERGJA MË ADEMA!.SHUMË T’FALA REFUGJAT LUFTË
  KOSOVË-NEW JERCEY,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.