Pal Islam Idrizi : Ashtu, si na urdhëruan të parët, të bashkuar për mëmëdheun.

Klinë,qytetarëve të saj,URIME,urime gjithë juve që në venat tuaj qarkullon gjakë nga gjaku i Arbërit.
Gjithë ata shekuj që lam pas,dhe tani,vazhdimishtë përpjekje për ta shuar,zhdukur nga faqja e dheut,gjakun e Gjergj Kastriotit,Lekë Dukagjinit,Gjergj Arianitit etj.!
-Edhe më të fort se kurrë.
Ashtu,si na urdhëruan të parët,të bashkuar për mëmëdheun.
Gjaku i Arbërit, identiteti i tij,t’merr për armiqët dhe servilët e tyre.

Pal
Islam Idrizi

-01.02.2019

Shperndaje ne
Updated: 4 Shkurt, 2019 — 15:09

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.