Aktualishtë mbrojtja e jo coptimi i Kosovës!

-Unë jam i mendimit për të protestuar para selisë -Këshilli i Evropës-ne Bruksel.
Injorimi,mospërfillja e kërkesave legjitime të Shqipëtarëve (për t’mos u prekur kufijtë aktual),nga ana e BE-në…!
-Heshtja e mërgimtarëve,në veqanti,heshtja e konzullatave,në fakt ata do duhej të vënin në lëvizje gjithë mekanizmat për sensibilizimin e temave,çfar aktualishtë-mbrojtja-e jo coptimi i Kosovës.

“Jo qe besa pa ti than do fjal,nuk luj prej veni.
Me k’të çunakin…nuk e di si e ki punën?
Ky iku mas fes,u sllavizua,shkeli mbi nerin e të parëve të vet!
Nesër mos thuaj çka u ba,ky shkel edhe mi juve.
K’shtu si ky kemi mjaft, sa të sllavizuar,të tjer të turqizuar,
e kan ba venin me kesh gjithkush me neve,po shikoni edhe ju kujt po i bani ner!
Në Londër pa m’thirr kurkush shkova!
Na jemi m’su,vet me i dal zot venit.
Ani…por, mos harroni,nga këto qelbësira,të parët e mi,u mbrojtën edhe juve,e po mos t’ishin ata,qe besa…nuk e di a do të ishe ti kjo që je sot”.

Shperndaje ne
Updated: 12 Shkurt, 2019 — 03:43

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. PO,KUR E PYESIN GAZETARËT E MEDIAVE ELEKTRONIKE ISH PRESIDENTIN E USA PËR KRYEKERIMINELIN
  E BALLKANIT
  SLLOBODAN MILLOSHEVIQIN:ZOTËRI PRESIDENT,TI KE KONTAKTUAR E BISEDUAR DRJETË PËESËDREJTI
  ME KRYEKRIMINELIN
  E BALLKANIT,SIÇ E QUANIN HITLRERI I DYTË,APO,STALINI I DYTË,MË I NDYTË;QË SHKAKTOI KATËR
  LUFTËRA NË
  ISH JUGOSLLAVI;PORSE,NË BOSNE DHE KOSOVË,QË TERRORIZOJË EDHE THERRORIZOJË,TMERRË,FERRË,
  MË GJENOCIDALË
  ETNOCIDALË,MË KATASTROFALË,DUKE MASAKRUAR MOR KASAPRUAR,TERRORIZUAR,HORRORIZUAR,MËRGUAR,
  ÇFERRUAR,MBI
  80% AH,POPULLATËS,MË TË NGRATËS;NËN DHUNË,PËRDHUNË,NËN FURTUNË;EDHE TOKËN E DJEGUR,VETËM,
  O,VETËM,QË
  LOKËN ME MBESA NIPE-ME SHPRESA DHE SHQIPE,PËR TË HJEKUR OH,PËR TË VDEKUR!!A,ISH PRESIDENTI
  BILL KLINTON
  PËRGJEGJEJ,NDËRGJEGJEJ;PO,DISA HERË JAM TAKUAR DHE KEMI BISEDUAR;PREJ TAKIMEVE,PËRSHENDETJE
  MË TË PARA,
  KAM KONKLUDUAR,KAM VERTETUAR;QË SLLOBODAN MILLOSHEVIQI ËSHTË NJË HIPOKRIT I HIPOKRIZISË,TRADHTAR E
  BARBAR;DHE,
  KRYKRIMINEL;SEPSE-QE PSE:ME NJERËN DORË TË PËRSHËNDET EDHE TË PËQAFON,BIZËQESHJE IRONIKE,HIPOKRITE,
  A,ME TJETRËN
  DORË,TË PREK SHPINËN PRAPA SHPINËS;QË DO TË THOTË SE,AI ËSHTË TRADHËTAR E BARBAR,QË TË PRENË NË BESË DHE SHPRESË,
  TINËZ PRAPA SHPINËS!!.SHUMË TË FALA NJË REFUGJAT LUFTË NGA KOSOVA-NEW JERCEY,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.