Në Prishtinë e në gjithë Kosovën, urimi më i bukur: Gëzuar pavarësinë e 11-të Kosovë!

“Dhe tani kemi të drejtën të urojmë dhe të gëzojmë “!

Të pëlcas greku,
turku e shkau,
gjakëprishurit e haxhi Qamilit,
ata,të Esat pash Toptanit,
Shqipëtarët si ndanë,
se nuk vrasin vëllau vëllanë.

Dhe nesër:
Në Prishtinë e në gjithë Kosovën!
Urimi më i bukur,
për këtë përvjetor të pavarsisë!
Për gjithë bashkëkombasit e mi,është,përfundimi i një”proteste”
(që ishte plot ankthë dhe pa siguri)
pa viktima dhe pa lëndime serioze.
Pra,tani me ZEMER mund ti uroj të gjithë
Shqipëtarët kudo ndodhen,Urimi më i bukur,.

Pal
Islam Idrizi 16.02.2019

Shperndaje ne
Updated: 23 Shkurt, 2019 — 07:21

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.