Familja Clinton, nga zemra FALEMINDERIT !

Familja Clinton
FALEMINDERIT
Nga zemra faleminderit.

Ju na ndihmuat të dëbojmë përbindëshit Sërb.
Ju jemi mirnjohës gjate gjithë jetës.
-Mbase edhe njëher duhet të rreshtoheni në anën tonë!
Sot vërtet për fajin tonë!
Përbindësh tjer kanë pushtuar tokën tonë të SHENJTE!
Sultan murata-sulltan nevruza-sulltan mahmuta e çka jo tjetër…!
Tokat tona nuk ngjajne… për çfar luftuam bashkë!
Tokat tona i përkasin të gjithve,kurse për Shqipëtarët, ka mbetur një hapsirë shumë,shumë e vogël për të jetuar e vepruar!
Me keqardhje ju them:
Sot ndjehem më i turpëruar se sa gjatë luftës.
Unë kam guximin të them,disa nga “kolegët tuaj”ndihmuan dhe ndihmojnë akoma gjithë këtë ç’rregullim që Shqipëtarët të mos kenë ditë dhe të ardhme.
“Na ndihmo edhe njëher”,edhe në çoftë kjo e fundit,për ti larguar gjakprishurit,lakmitçarët e tokave tona,nuk jemi çfarë pasqyrojnë deformuesit e hisorisë,ata janë të shitur.
-E di,të kanë zhgënjyer ata që ti dhe ne u besuam!
Ne me zemër të thyer,qëndrojmë akoma në këmb dhe nuk do të lejojmë të turpërojnë ty,shtetin e madh që përfaqsoje dikur, vlerat tuaja Demokratike.
Edhe njëmij herë më shumë jemi ne të zhgënjyer dhe të tronditur.
Ne me zemër e gjak Shqipëtari,pasardhës të Gjergj Kastriotit,
jemi në pritje…urojm shumë t’mos ketë kurrë më gjakderdhëje.
Nëpërmes njerëzve të shitur që flasin shqip dhe vetquhen “Shqipëtarë”,në fakt nuk janë të till,thjesht as ata vet nuk din çfar janë!
Të mirpaguar nga turku dhe rusët përhapin jo vetëm në Europ
kulturën dhe fenë turkë,në faktë nga bota e qytetruar është refuzuar me
kohë kjo kultur e vdekur bashkë me Perandorin pushtuese Osmane.
Vdekje e pushtueseve.

E di
Kishim-kemi një histori,
gjithë bota na kishte zili,
sa kishim këtë falmur në ballë,
Gjergjin dhe trimat e tij,
kok lartë dhe krenar,edhe të parë.

Sot,vërtet jemi për tu qarë,
të ndar si mos më keq,
edhe të përqarë,
sa njëri, e sa tjetri,
armiqët dhe servilët e tyre,s’kan të ndalë.

Sot dhe dje,ju dhe ne,
këtë tokë, s’pranuam të sllavizohet,
sot,sot të qajm bashkë,
e tëra po turqizohet!

Pal
Islam Idrizi 24.03.2019

Shperndaje ne
Updated: 25 Mars, 2019 — 13:19

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.