Gjergj Kastrioti: Atyre gjakprishurve qe lakmojne tokat (trojet) tona.

Gjergj Kastrioti

Kete poezi, fjale qe u perseriten ne nje forme thirreje ner shekuj,

nga te paret tane, deri tek brezi yne! Ishin dhe do te mbeteten si paralajmerim,

heqjen dore nga synimi i tyre grabitqar, ndaj te gjithe atyre qe lakmojne (gjakprishurve) tokat tona.

Shperndaje ne
Updated: 1 Prill, 2019 — 11:16

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.