Është e shkruar e gjitha me gjak, skrifica pafund.

Debatet që po zhvillohen rreth gjëndjes aktuale,mënyra se si, kumunikimi,fjalori,egërsia ndrëmjet tyre,nga të ashtu quajturit “Analist politik” e shumë të tjerë që përfaçësojnë skenën politike,janë vërtet një shqtësim, jo vetëm i imi besoj!
Përfaqësues të paguar nga taksapaguesit Shqiptarë,do duhej të ishin,një urë lidhëse me shtet tjera,përfitimi do duhej të ishte 50me 50-te.
Nga ky përfitim do duhej ti knaqte edhe taksapaguesit Shqiptarë.
Në shtet tjera kjo gjë është e dukshme,mbush edhe xhepat e qytetarit,kurse tek ne ndodh e kundërta,përveç njerëzve që jan në krye të institucioneve,askush tjetër nuk”n’djen,prek”rezulltatet e këtyre marveshjeve.
Mbahet gjithçka e fshehur,çoftë edhe arsyeja e lidhjeve me shtetet tjera.
Gjthçka grumbullohet e pastaj derdhet në kontot e pushterëve dhe ndihëmsëve të tyre,mediave në përgjëthsi dhe atyre që përpiqen të bëjnë analistin.
E di! Gjithë ato marveshje të bëra,e që nuk duken gjëkundi në horizont,i kan parë edhe ata(të huajt) me të cilët u lidhen gjithë ato marveshje,këmbim dhe përfitim në emër të popujve etj.!
Prandaj,mënyra e vetme për të fsheur kokën,nga të zezat e tyre,përdorin popullin,për të krijuar huti e destabilitet!
Unë përpiqem të ju them juve,mos u shkoni mbrapa.
Kemi detyra tjera.
Detyra të papërfunduara që na la historia,jo të shkojmë mbrapa matrapazëve.
Ti injorojmë,ti denancojmë,dhe ti gjykojmë për dëmet e bëra.
Mbi të gjitha të përmbushim porosinë e të rënëve,DESHMORE.
Prandaj nxorra këtë foto për tu bërë me dije,para se ti nxejnë gjakrat mes veti,të kujtojnë porositë e të rënëve,të shikojnë e n’djejnë,me syrin dhe zemrën e tyre,problemet e popullit.

-Nëse ti arrinë çoftë edhe për një moment të vetëm,të shohësh me syrin e patriotëve,me syrin e të rënëve për liri e bashkim,atëher…e ke përgjigjëjen.
-Është e shkruar e gjitha me gjak,skrifica pafund.
Kujto lashtësinë! Pjetër Bogdanin,Rilindasit e Lidhjes Shqipëtare të Prizrnit e deri të luftëtarët e lirisë,trimat e trimëreshat e UÇK-së.

Pal
Islam Idrizi .

Shperndaje ne
Updated: 12 Maj, 2019 — 08:15

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. ËSHTË SHKRUAR E GJITHA ME GJAK,SAKRIFICA PA FUND-RESHTË SHTRUAR QË DRIDHA PRAG
  KA NGRIR BICA NA TUND;
  ÇDO PËLLËMBË E KËSAJ TOKË-ÇDO SHKËMB E KËSAJ KOKË;ULUR ME GJAK SHQIPTARI-NGULUR ME PRAG SHKRIPARI,OUH,
  SHTRESA,SHTRESA GJAQEFLIJIME-SHPRESA,SHPRESA,PAQEKRIJIME;HYREGJNEDE SHEKULLORE
  KRYLEGJENDA SHEMBULLORE;
  DJALË PAS DJALLI O,VASHË PAS VASHE-IDEALË QAS IDEALI O,TRASHË QAS TRASHË;GJENË
  GJENERATË-KRENE KRENEFATË;
  GJAKU PËR ZEMËR-PRAGU BËR ËMËR;ZEMËR TËRKOMBËTARE-ËMËR NDËKOMBËTARE;PLOTSIMI I
  AMANETIT-ZOTSIMI ZANARENDIT;
  AMANETI I HEROJËVE-ZANARENDI I THERROJËVË;ZËRI I KUMTIT-NDERI LUMTIT;EDHE SHTAT
  JETË TË JETOSHA-QË T’SHTATAT
  ATDHUT DO JA DHUROSHA;KJO HERIOZËM-KJO THERORKRIZËM;SI PËREJTËMOT,EDHE SOT OUUU
  NA GJEGJI I ZOTI KËTI DHEU;
  GJERGJI KASTRIOTI SKËNDËRBEU;DASHKA,BASHKA,ME HYREGJENDARIN,KRYE UÇK+USA+NATO O
  ME ADEM KRYLEGJENDARIN;HEEEJ,
  DUKE RIGUFUAR,DUKE TRIUMFUAR;NË SHTAT PALË NËNTOKË-NË SHTAT VALË OOOJ,NËNËLOKË;
  SI DHE,SHTAT PALË QIELLI,DHE,
  SHTAT PALË RREZE,BREZE,DIELLI;DUKE FLAKËRUAR,DUKE KALTERUAR-DUKE VATËRUAR;O,MOT
  PËRMOT-O,ZOT PËRZOT;FALË MOTI-
  DALË ZOTI;ZOTI TROJEVE MBARË SHQIPTARE-PLOTI ROJEVË FARË SHKIPZARE;BERË FLIJIME
  KRYLEGJENDARE-NXERË KRIJIME
  HYREGJENDARE;NA GJEGJKA NË TANDEMA;OUH,GJERGJA MË ADEMA;HEJ,GJERGJA MË ADEMA!!.
  SHUM T’FALA REFUGJAT LUFTË,
  PËRZEN ME DHUNË,NGA FASHIZMI SERBË;PREJ KOSOVË-NEW JERCEY,USA.KOSOVË N.J.-USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.