Lum si ti Shqipëri thash,djemt,trimat e betejës Kumanovë,dje kur pash…!

Lum si ti Shqipëri thash,djemt,trimat e betejës Kumanovë,dje kur pash…!
-Do të”huazoj”pak fjalë të Naimit të madh!
Ndjesin e tij kur sheh armët e Gjergj Kastriotit në Vjen!
Kur shprehet përmes vargjeve të tija:
“Lum si ti Shqipëri thash,armët e tua kur pash”…!
Kjo ishte ndjesia ime dje,kur pash trimat e betejës së Kumanovës!
Zemër dhe shpres,dritë dhe jetë,dërguan mezazh të qartë,mbarë kombit, luftetarët e lirisë.
-Liri për trimat e betejës në Kumanovë.
Lavdi të rënëve-DËSHMORËVE të ATDHEUT.

Shperndaje ne
Updated: 17 Maj, 2019 — 21:07

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.