Me burra te tille u perballen armiqet tane

Pashko Vasa
Veprimtari i Rilindjes Kombëtare Shqiptare.
Autor i shume veprave!
Njohes i shume gjuheve te huaja!
….me burra te tille u perballen armiqet tane,dhe fale tyre ne jemi me nje te kaluar lehtesishte te lexueshme.
Pa rilindasit tane,nder ta edhe Pashko Vasa shume te dhena mbi te kaluaren…ndoshta, nuk kishin per ti kuptuar kurre.

Shperndaje ne
Updated: 30 Maj, 2019 — 05:03

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.