Për shqipet e vëndin tim

Dëgjo!
Ti,ti që përshpërinë,
mbrapa armët lash,
t’mbuluara,e t’larë me gjak,
gjak nga gjoksi im,
edhe në çofshë vëllau,biri im,
gjithë jeta,lufta,qe një shërbim,
për shqipet e vëndin tim.

Dhe une besoj shume,se do ta lexojne, e te kuptojne…ata!
Para se te futen me thell,aty ku duan te futen

Shperndaje ne
Updated: 1 Shtator, 2019 — 20:01

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.