Gjako i heronjeve sot ne lapidar….

Ne kete toke e ne kete dhe 

Kembe turku e serbi te mos mbese

Shqiperi, kesaj toke i thone

S’duron pushtues  e tradhetar 

qe per te huaj kane vrare shqiptare…

Gjako i tyre sot ne lapidar

Eshte themel i shqiptarise ane e mbane 

Shperndaje ne
Updated: 1 Shtator, 2019 — 20:48

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.