Thënje Kombëtare: Zef Krispi (1831)

“ Si nuk u dashka pra të ngjallë një interes të madh kjo gjuhë shqipe,
 gjuha me të cilën flitej në shekujt para Homerit…..
Dardanët, frigët dhe pellazgët, pa dyshim më të lashtë se helenët,
kishin të njëjtën gjuhë, gjurmët e së cilës vërehen sot te gjuha shqipe”.

Zef Krispi  (1831)

Shperndaje ne
Updated: 7 Gusht, 2017 — 07:13

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.