Me e madhja, NENELOKJA e mbar GLOBIT, sot ka ditelindjen.

Gjak i gjakut te Arberit,bija e kombit shqipetare,
Anjezë Gonxhe Bojaxhiu-Shen Tereza
Sot ka DITELINDJEN.
Per bijte dhe bijat qe na nderuan mbar kombin shqipeter,boten e qytetruar dhe vazhdojne akoma te na nderojne, me t’bemat qe lan pas!
Ata-ato kane (ne kete rast Anjezë Gonxhe Bojaxhiu) vetem DITELINDJE.
Andaj, nga gjithe familja ime,shqipetar-e kudondodheni GEZUAR kete dite te shenjte.
Paqi bekimin e saj.
Me e madhja,NENELOKJA e mbar GLOBIT,
BIJA SHQIPTARE- SHEN NENE TEREZA.

Shperndaje ne
Updated: 27 Gusht, 2017 — 13:42

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.