Thënje Kombëtare: Woodrow Wilson President i SHBA-së më 1913-1921

“Amerika e ka për detyrë të pranojë thirrjen e shqiptarëve,
të cilët kërkojnë ndihmë, njëlloj sikurse kapiteni i anijes
e ka për detyrë t`i përgjigjet sinjalit SOS dhe t`i ofrojë
ndihmë anijes që po mbytet.”

Woodrow Wilson – President i SHBA-së  më 1913 – 1921

Shperndaje ne
Updated: 6 Tetor, 2017 — 17:30

The Author

Admin

1 Comment

Add a Comment
 1. FRYMA ATLANTIKE

  Regjimi i egër
  Lëkundët e tundët
  Në ujra të zeza
  Gjithnjë po futët
  Kali i Trojës – Rusi
  Quku i vogël Serbi
  Otomani –
  Sulltan Erdogani
  Endrrojnë
  Adriatikun
  Fryma atlantike
  Arriti si era
  Na dhuroi shpresa
  Erdhi si pranvera
  Një shkëndijë hyjnore
  Nga lart na erdhi
  Për ne fe dhe Zot
  Eshtë dhe do të jetë
  Gjithmonë Amerika.

  Halil Preniqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.