Letersi Kombetare: Islam Idrizi – Ne balle t’betejave me flamur kombetar…

SHQIPERINE E KAME TE PARE DHE E DUA TE PA NDARE

 

Moj Shqiperi te puthsha n’balle,
lumja ti ke pate djale,
Gjergji gjithmone i pare,
hypur n’kali te bardhe.

Gjithmon i pare dhe fitimtar,
ne kuvend e ne betej,
Shqiperine e pati te pare,
nderoj flamur,nderoj atdhene,
porsi shqipja folene.

Shqiperine me shqipetare,i pati te pare,
ne balle t’betejave me flamur kombetar,
gjak nga gjaku i Arberit kishte,
me i madhi nder shqipetar,eshte dhe ishte.

Me kete poezi dua te ju pershendes te gjithe juve bashkekombasit e mi,Shqipetar-e!

 

30.10.2017 Islam Idrizi .

Shperndaje ne
Updated: 4 Nëntor, 2017 — 18:22

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons