Letërsi Kombëtare: Kreshnikëve të lagjes

Mos prek djemte,
luftetaret e liris,
krahet e shqipes,
Shqiperise.

Kumanov,Shkup e Tetove,
Strug, Kerqov e Gostivar,
jane pjes e kombit,
jane shqipetare.

Nje dhe te pa ndar,
n’gjak,n’gjuhe e ne fe,
pasardhes te Arberit,
te t’madhit Skenderbe.

Me kete poezi dua te shprehi mbeshtetjen time,te reneve DESHMORE ne ngjarjen e Kumanoves si dhe gjithe trimave qe vazhdojne ti perballojne trimerishte padrejtesit,nga pushteti i kalbur “maqedon”.
Po ashtu jam gjithmone krah familjareve me te dashurve te tyre, me gjithe forcen.

Islam Idrizi.

Shperndaje ne
Updated: 5 Nëntor, 2017 — 18:04

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons