Letërsi Kombëtare: SHPATA UNIKE- Poezi nga Ardian Haziri

Shpatë e mprehtë është KATANA
E lashtë sa vet samurajët japonezë
Unike është KATANA
Nuk rri dot në brez.

Krenare mbete përjetë
Shpatë që bëre copë gurin
Atë gurë kufiri të padrejtë
E zëvendësove me flamurin.

KATANA je fuqia dhe guximi
Tani je shqipe, je vet Agimi!

Autor: Ardian Haziri

                                                          

Shperndaje ne
Updated: 19 Nëntor, 2017 — 03:16

The Author

Ardian Haziri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.