Nentori i lavdive, krenaria e mbare kombit shqipetare.

NDER DHE JETE PAR TY ATDHE,PER TY FLAMURE.

-Degjo dhe shiko Donike:
“Bijet dhe bijat e tokava te Arberit kane gezime, festojne e kendojne,hedhin dhe valle,perqafohen dhe shterngojne forte doren njeri tjetrit,siq benim ne dikur.-Nder dhe jete, per Shqiperine, per flamurin shqipetare-!
Kujtojne dhe nderojne diten e madhe te fitores kunder hordhive turke(osmane), kur ne,ne Kruje, me -28.11.1443 – ngritem flamurin e te pareve”!
-Nder dhe jete, per te gjithe ju qe bashkoheni ne kete dite te madhe feste.
-Nentori i jetes dhe i shpreses.
-Nentori i lirise dhe i dashurise,i paqes dhe lumturise
n’der shqipetare.
-Nentori qe m’poshte armikun dhe dhimbjen.
-Nentori i lavdive, krenaria e mbare kombit shqipetare.

Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 25 Nëntor, 2017 — 17:33

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons