Letërsi Kombëtare: NJE ME HISTORINE

Të lashtë jemi,
që kur dielli preku dhenë,
shqipja, vet bëri folenë,
histori, edhe nderë,po,i kemi!

Pra, socialistë e demokratë,
që të gjithë,po, te një gjaku jemi,
mos prish ëndrrën time,ëndrrën e të parëve,
le të bëhet,të rrojë Shqipëria e shqipëtarëve.

Ti dreç, që fshihesh në “parti”,
apo ti e mallkuara “fe”,
ç’far do, ç’dreqin ke, pse më hynë në hak,
më prek,më dëmton më të bukurën fole!

Pra, vëje gishtin kokës,ti gryk trashë,
shqiptari, ka lirinë në gjakë,
pa mëmëdhenë,se do jetën, çart,
dhe të them,për atë flamurë,
nuk vdes pa marr hak kurrë.

Mos me pyesni pse gjithe ky “zemrim”!
Edhe une jam i shqetsuar po ashtu si ju!

Flasim dhe thrrasim per bashkim vazhdimisht,kurse aty ne krye te (XXX) fshihen mbrapa kerkesave te popullit dhe bejne te kunderten!

Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 28 Dhjetor, 2017 — 15:48

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons