Ne kemi FLAMURIN e Gjergj Kastriotit…

Une, e dua poezin,por ketu ngeca disi!

Gjithe ato fjale qe kisha ne mendje,iken,dhe nga frika se mos po e demtoja ate AKT heroik te MIRDITOREVE,sepse ishte nje ngjarje, per mua e jashtezakonshme e trimave MIRDITOR.
Uroj shume, qe ky akt, krejtesisht i arsyeshum dhe i drejt, i domosdoshem,sepse turqit s’kan te ndalur, te perseritet,te behet e njejta edhe ne qytetet tjera shqipfolese!
Ne i duam miqt por kulturen gjuhen dhe flamujt e tyre edhe pse ne kemi respkt per to ne tokat tona jo dhe jo.
Ne kemi FLAMURIN e Gjergj Kastriotit,krenohemi,kendojme dhe vallzojme vetem nen hijen e tij.
Me shume respekt per ju Islam Idrizi.

Shperndaje ne
Updated: 6 Janar, 2018 — 18:16

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.