Amaneti i deshmorëve patriotëve i yni është Shqipëria e bashkuar….

Bashkimi ynë kombëtar është obligim kushtetues patriotik dhe i natyrshëm dhe për këtë duhet të angazhohemi i madh dhe i vogël kudo ku gjindemi në trojet e liruara , dhe ato nën okupimin serbosllavë e grekë.

Utopi ishte për shumëkend dhe liria e Kosoves çlirimi i saj nga UÇK ja me aleatë por ne e mundëm Serbinë fashiste sepse e drejta ishte me ne , sepse ne luftonim për mbijetesë nga Holokausti serbomadh .

Duhet lem mënjanë budalliqet traplliqet lokalizmat fërkimet e kota dhe të punojmë për integrimet shqiptare dhe bashkimin kombëtar me çdo kusht me çdo çmim sepse na takon .

Kush thotë nuk do kete nderrim kufijsh gabon sepse keshtu është folur dhe me parë por gjendja në teren ka ndryshuar .

Duhet forcohemi në çdo aspekt për të mirën e kombit tonë të shumëvuajtur syrgjynosur plagosur nga padrejtesitë historike okupimet mizore .

Amaneti i deshmorëve patriotëve i yni është Shqipëria e bashkuar dhe superfuqi rajoni e me gjerë .me rrespekt urime 17 shkurti ni pjesë e shqiprisë Pavarsia e Reboblikesë se Kosovës rroft popullim shqiptar dhe flamuri Kombëtar .

Nga: Afrim Hajredini

Shperndaje ne
Updated: 20 Shkurt, 2018 — 20:10

The Author

Afrim Ajredini

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons