-SHTETET E BASHKUARA TË ARBËRIT-

-SHTETET E BASHKUARA TË ARBËRIT-
SHQIPËRIA-KOSOVA-ILIRIDA-ÇAMËRIA-MALËSIA-SANXHAKU-TOPLICA-
SI NË LEZHË, ME 02.MARS TË VITIT 1444 ME KRYETRIMIN NE KRYE GJERGJ KASTRIOTIN,
EDHE SOT,JEMI NJË, DHE TË PA NDARË.
-KY ËSHTË MË I NDERUARI.KONTRIBUTI I TIJ ËSHTË I JASHTËZAKONSHËM, I PAMOHUESHUM.
UNË PROPOZOJ:

-PRESIDENT NDERI I
SHTETEVE TË BASHKUARA TË ARBËRIT.
Xhozef DioGuardi
Joseph J. DioGuardi
Islam Idrizi.

Shperndaje ne
Updated: 21 Shkurt, 2018 — 20:33

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. HEU;SHTETËT E BASHKUARA TË ARBËRIT-SHBA;EU,UNIONI I SHTETEVË SHQIPTARE-USA.
  OUUU,HYREGJENDA,KRYLEGEJNDA MBARË KOMBËTARE,MBARË SHQIPTARE;QE SI PËRJETËMOT,
  EDHE SOT,HEJ I MADHI ZOT;SA HERË ËSHTË NEVOJA,KRATHERRË RESHTË KREDOJA;OUUU,
  PER RINGJALLËJEN,PRIRBALLËJEN;SHI,EDHE PËR JUBILE,UH,MBI KËTE DHE,KRE;OUUUH,
  55O VEJTORIN PLUS 20 JETËPRORIN;NGA KUMTI,NA I LUMTI;QE TRONDITI,GODITI,EDHE
  SHTATË KONTINENTE,TRONDITË TRENDË;MBARË BOTËRORE,MBARË MË NEJRËZORE,VIE ZËRI,
  PRIE NDERI;NGA DJEPI VATËR DEMOKRACIE,QE TË NDALEJ TRAGJEDIA,PRAGJEGRIA;OOOH,
  HOLOKAUSTET,RROLOMAMUZDET,MË KANIBALË,MË TANIBALË;PËR ÇFARROSJEN,ÇVARROSJEN,O
  TË BABËS OH,SHKABËS;TË KOMBIT,MBARË GLOBIT;SI DHE,PËR GJUHËN QE RUHËN,SI NËNË
  GJENË,KRENË;ORE,SI NËNË LOKË,KRENË KOKË,TOKË;OUUU,MBARË KOMBËTARE,AHIII MBARË
  SHQIPTARE;SI EDHE,MBARË BOTËRORE,OREE,MBARË MË NJERËZORE;PRANDAJ,ANDAJ;O,NGA
  USA-AMERIKANE,SIMOTËR PRI VOTËR;USA-ARBËRIANE,DARDARPRIANE,ALBANIANE,OUUU,NGA
  KORIFEJTË,PRORI-SHENJTË,KORI MË SHTRËNJTË;NGA INETLEGJENCA,RREZISTENCA,OUUUH,
  DUKE PLOTËSUAR,ZOTSUAR,AMANETIN,TESTAMENDIN;Ë RINGRITASVE,RILINDASVE,SHNDRIT-
  DRITASVE;TERË SHQIPATRISË,QË SHKRIKA VRRISË;PËR RIBASHKIMN.RITRASHËGIMIN,OUUU
  RIATDHESIMIN;PËR RINGRITJE,RILINDJE,RISHDRITJE;PËR TË VERTETËN,TERË JETËN;OH,
  QË RIGUFOJË,TRIUMFOJË;NGA KËSHTJELLË THELLË,MË THELLË;TË SHTATË PALË TOKË,AH
  LARTË MË ZJARRTË;PRAN ALTARIT TË SHQIPTARIT,TË SHTATË PALË QIELLI;AHIII-ORE,
  TË SHTATË VALË OOOJ NËNË LOKË-GJENË,KRENË TOKË;SI DHE,TË SHTATË VALË DIELLI,
  FLAKËRUAR,VATËRUAR;TË SHTATË BREZE,MË TË FLAKËT,RREZE DIELLEI;RIRREZAJTOJË;
  OUUUH,RIBREZATOJË;QE T’NA SHERBEJË,SHPËRBËLEJË;O,GJEGJI SI PËRJETË MOT;OUUUH,
  HEJ I MADHI ZOT;EDHE SOT,I TERË ATDHEU;KRY UÇK.HYREGEJNDARIN OUUU-OREEE-AAAH,
  MË ADEM KRYLEGJENDARIN;OR HEEEJ,QË NA GJEGJKA NË TANDEMA;PLOT ORE PLOT;OUUUH,
  GJERGJA MË ADEMA,OREEE,PLOT OR PLOT;GJERGJA MË ADEMA;QE TË RIKTHEHEJ,RIBEHËJ,
  PRAP TEPRAP;KOMBI OUUU,MBARË LOBI,GLOBI;KRYSORË,HYPRORË;MBARË KOMBËTARE,OUUU
  MBARË SHQIPTARE;HEEEJ,MBARË BOTËRORE,MBARË MË NJERËZORE:USA.PËRBASHKIMI OUUU
  TËRTRASHËGIMI AMERIKANO-SHQIPTARE,ARBERIZANO-SHKRIPFARE;O,DJEP,CEP ME CEP ORE
  TË DEMOKRACISË MBARË BOTËRORE,MBARË NEJËZORE;TEK KOMBEVË,GLOBEVË MADHËSHTORE,
  MË VËLLAZËRORE;VLERË OUUU NDERË,MBARË BOTËRORE,MË NEJRËZORE!.TË FALA OUUU,NJË
  REFUGJAT LUFTË NGA KOSOVA,WANAQUE,NJEW JERCEY,22 SHKURT 2018 23:05.USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons