GËZUAR FESTËN! 02-MARSI DITËN E -SHQIPËRISË ETNIKE

02-MARSI DITA E -SHQIPËRISË ETNIKE-

GËZUAR FESTËN
-Kuvendi i Lezhës 2 mars 1444-
Per nder te 574-vjetorit,Beselidhjes shqiptare te Lezhes, te cilen une e quaj-02 MARSI -DITA E SHQPERISE ETNIKE-uroj te gjithe shqipetareve kudo qe ndodhen shendet mbaresi ne familjet tuaja dhe shume suksese.
Ta kujtoni e nderoni kete dite te shenjte,eshte nje dite e bardhe per mbar kombin shqipetare.
Kjo date historike na dhuroj dy figura te perjetshme dhe te patjetersueshme, -FLAMURIN KOMBETARE dhe GJERGJ KASTRIOTIN dhe ter ate histori e lavdishme e derdhur nder shekuj me pas qe nuk njohi asnjeher ulje.
Zemrat dhe shpatat e trimave ARBER,unifikimi per nje qellim,per ti dal zot MEMEDHEUT si nje trup i vetem,na prin-meson edhe sot.
GEZUAR VELLEZER E MOTRA
Nga une Islam Idrizi dhe mbar familja ime, GEZUAR.

Shperndaje ne
Updated: 2 Mars, 2018 — 01:29

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.