Ta duani e ta nderoni atdheun!

-NGA KUVENDI I LEZHËS -02.MARS 1444-“DITA E SHQIPËRISË ETNIKE”-E DERI TEK: -5,6 DHE 7 MARSI 1998- EPOPEJA E LAVDISHME E -UÇK-së- ADEM JASHARIT DHE FAMILJËS SË TIJ HEROIKE…

-SHQIPTARËT ISHIN NJË NË PËRMBUSHJEN E POROSIVE-VENDIMIMEVE QË KISHIN DALË NGA “BESËLIDHJA E LEZHËS” NË KRYE ME KRYETRIMIN GJERGJ KASTRIOTIN.
GJERGJ KASTRIOTI APO ADEM JASHARI! NE JEMI NJË.DOJN APO JO TË TJERËT DHE SERVILËT E TYRE.
-JEMI NJË TRUP,
NJË GJAK E NJË GJUHË,
NJË HISTORI E NJË KULTURË,
GJAK NGA GJAKU I ARBËRIT,
JEMI SHQIPËTARË.

Islam Idirzi

Shperndaje ne
Updated: 5 Mars, 2018 — 23:59

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. HEEJ,TA DUANI DHE TA NDERONI ATDHEUN;VREEJ,NA PRUANI BRE NA KERKONI ATKREUN;OUUU,QE PO NA THËRRET,O NA BËRTET,HYREGJENDA
  AFRO GJASHTË SHEKULLORE,VATRO LASHTË SHEMBULLORE;KUVENDI I LEZHËS,ZU RENDI KRUJËS;PRURË TRENDI HERZHËS,KURË BRENDI BUJËS
  NDËR SHEKUJ O SHEKUJ,NGRER TEMPUJ O TEMPUJ;DUKE RINGJALLUR,PRINBALLUR;REGJENDA HYREGEJNDA,OUUU,LEGJENDA-KRYLEGEJNDA,OOOH
  VARRE MBI VARRE,ZJARRE HI ZJARRE,MARRE GRI MARRE,ZVARRE VRI ZVARRE,NGA VERRSHIMË GAJKU,SA KËRSHËLLIMË PRAGU,SHTRESË NDËR
  SHTRESË;SHPRESË KRER SHPRESË,DEPËRTOJË,TEPËRPLOJË,VLOJË,BLOJË;NGA GJAKU SHQIPTARIT,NGA PRAGU SHKRIPARIT,SHTIPZJARRIT,OOH
  THELLË,THELLË,PREKU PALCË-HSTEGU BACË BERTHAMË ZJARRIT TOKËS;OOOJ,NËNË LOKËS;SI DHE,NGA NËNË TOKË,KRENË LOKË,MBËRTHEJË O
  SHPËRTHEJË,MBITOKË;MU NATË E ZJARREVE;ZU FATË VARREVE,QE RIGUFOJË,TRUMFOJË;FLAKADANË KRYLEGJENDËS SË PREKAZIT,OUUUH-OREE
  HYREGEJNDËS SHTEK TEK KRERFAZIT;KRYKRISTË,HYPRISTË;QE FLAKËROI,SHKABËROJË,NGA KAFAZI,NA PREKAZI;FLAKADANE-SHKABAGJANE,OH
  LARTA MË LARTA,ARTA TEK ARTA,MU GJËR TEK ALTARI VETË SHQIPTARI,KRYLEGJENDARI,HYREGJENDARI,QE SHPRTI MË TË HIRTI,OUUUH-OR
  DUKE KTHYE,RRËFYE,RREMBYE;SI VULLKAN,KULLGJAN;NGA KULLA OH RULLA,QENDRESËS,KRENBESËS;MBI GJASHTË SHEKULLORE,STËRLASHTË O
  MË SHËMBULLORE;OUU,GJYKATA RIGJALLËRIMI,PYKATA NGRIRSHKALLKRIMIT;PLOT PËRPLOT,AH,LLAVA VULKKANI,ZHARAVA KUGJANI;SKETERRA
  SHTEKFERRA;FTHERRA MURRIZI,FERRA KURRIZI;O,TRONDITI,GODITI;SHTATË KONTINENTË,O ZHVATË TRONDITË TERNDË;OOH,PËR PADREJTËSI
  SHEKULLORE,VRARË KRETËZI FERRSKURRORE,OOH,KUMTI MË I LUMTI;PËR CA RROTACIONE BIBLIKE,VRER AKROBACIONE IDILIKE,RITIFIKE,O
  MITILIKE,IDILIKE;MITEFALË;BIBLIKE IDEALË;DUKE PERKTHYER,SHPËRBLYER;OUUU,SHTATË PALË TOKË,SHTATË PALË QIELLI,AHIII,SHTATË
  VALË TOKË,SHTATË VALË DIELLI;OREEE-OOOJ,NËN LOKË-GJENË,KRENË TOKË;PËR RIBASHKIM,RIATDHESIM,RITRASHËGIM,RIAMSHIM,OU-HEEEJ
  TË SHTATË COPA TË TRUPIT SHQIP SHQIPATRE,MË T’LASHTË KOPA KË TURPIT SHKRIP SHKRIPTARE;PËR RIKTHIM,TERËRIZGJIM,OUUU-HEEEJ
  PËR RINGRITJE,RILINDJE,QE NA GJEGJKA EDHE SOT I TERË ATDHEU,SI PËRJTEË MOT,KRE ATKREU;GJERGJI-KASTRIOT-SKËNDËRBEU,OUUUH,
  BASHKA-DASHKA,MË HYREGJENEDARIN OUUU,ADEMA KRYLEGJENDARIN;HEEEJ-OREEE,QE NA GJEGJKA NË TANDEMA;PLOT OREEE PLOT,OUUUU-ORE
  GJERGJA MË ADEMA;OUUU HEEEJ,PLOT ORE PLOT,GJERGJA MË ADEMA;PËR RIBINDJEN,RINGRITJEN,RILINDJEN OUU,MBARË KOMBËTARE;HEEEJ,
  MBARË SHQIPATRE;AHIII,MBARË BOTËRORE,ORE,MBARË MË NEJRËZORE!!TË FALA NJË REFUGJAT LUFTË NGA KOSOVA,WANAQUE,NEW JERCEY,ME
  07 MARS 2018.USA.-NATË ZJARREVË-FATË VARREVE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons