NENA E BIJA Shqiptare …

Gruaja e parë e ARBËRIT

Mbretëresha Shqiptare Donika Kastrioti dhe stërmbesa e saj -Shënjtorja Nënë Tereza Anjezë Gonxhe Bojaxhiu.
Këto dy përsonalitete të jashtëzakonshme…Kombin Shqiptarë
e bën të jet “superfuçi në botë”.
Për nga largëpamsia,zgjuarsia,forca dhe guximi,
humanizmi dhe dashuria,bënë Nënën Shqiptare,bijat e kombit tone, të pazavendësueshme.
Lartesia e saj ne kohe te ndryshme,sfidat dhe perballja e saj me to! Pa iu dridhur qerpiku i syrit, e bene NENEN-BIJEN Shqiptare numer nje.
Teuta,Shote Galica,Trng Smajli,Xheva Lladrovci etj jane pafundesisht emra qe nderojne kombin dhe historine shqiptare.

Shperndaje ne
Updated: 14 Prill, 2018 — 17:37

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.