O POPULL: Feja,Partit apo ideologjit,nje turi kane, nuk e ndajn Shqiptarin!

“Fjal e kokë të një turki e dehet me çaj rusi”!!!
Kush janë në të vërtet këta “njerëz”???

Dje pershendetnin me-zdravo apo zhivelli!
Kurse sot selam alekum!
Të turqizuarit sot,dje ishin më të përkushtuarit për të mbajtur
gjallë apo forcuar bashkim vllaznimin në ish jugosllavi.
Apo anasjelltas!
Të besuarit e Partis “komuniste” jugosllave,u detyrohen hoxhallarëve
të turqizuar, për tua bërë shërbimin që ata,dikur ua kishin bërë atyre!
Dhe për ta mbajtur pezull të vërtetën… !
Her njera e her tjetra palë krijojnë pasiguri,
destabilitet në dem dhe në kurriz të shqipëtarëve,duke
shpifur,njëllosur,deformuar vlerat tona kombëtare.
A janë hoxhallarët…dikur bënin thirrje:
Mos dërgoni djemt (për vajza as që bëhej fjal) në shkollë, sepse i lëshojn flokët,bëhen shkie!
Kishin urdhër nga lart për ti mbajtur shqiptarët të asimilur!
Kurse sot!
Titistët, zhvillojnë propagand, që shkon gjithçka në adres të hoxhallarëve të turqizuar!
Të dyja grupimet, bëjnë përpjekje të vazhdueshme për ta islamizuar shkollimin në tokat shqiptare.
Dje u pengonte rritja e “flokëve”, kurse sot…!
Nuk u pengon mjekrra e palara-papastërtia e tyre!
Një fanatik i fes “muslimane” sot, dhe po aq i egër dhe fanatik ishte dje, si komunist jugosllav-servil i bashkim vllaznimit me sllavët,sot vllazëris muslimane!
Dikur (dje) nëpër dasma, kërcënonte me librez të partisë,
i detyronte dasmorët të kërcenin një valle sërbe, për hir të bashkim vllaznimit!
Kurse sot! Kërcnon me mjekërr cjapi dhe shitet si fetar!

OOOO POPULL:
Këta janë të dërguarit e armiqeve jo të dërguarit e “zotit”.

Feja,Partit apo ideologjit,nje turi kane, nuk e ndajn Shqiptarin.

Shperndaje ne
Updated: 5 Maj, 2018 — 03:47

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.