Ju urojmë lexim të këndëshëm, mireserdhët.

Postimet e reja

Letërsi Kombëtare: PËR TY, ATDHE….

PËR TY, ATDHE… Mbi kodra t’atdheut tim qielli seç përflaket…

Hasan Prishtina dhe Shqipëria etnike

I dashur komb , tani dua të përmend njërin ndër…

Isa Buletini- “Vërtet,unë nuk di shkrim dhe këndim,por di ti lexoj kufijtë e Shqipërisë”!

Isa Buletini “Vërtet,unë nuk di shkrim dhe këndim,por di ti…

Te Heronjtë Kombëtar: TË GJITHË DUAM TË SHKOJMË ATJE

TË GJITHË DUAM TË SHKOJMË ATJE!… Me rastin e 20-vetorit…

Pal islam Idrizi: “Koke larte e faqe bardhe qofshi gjithmone.”

Puke,gjithe qytetaret e keti qyteti te mrrekullueshum,organizatoret dhe gjithe pjesmarresit…

Letërsi Kombëtare: Atdhe Geci- Shqipëri me trojet e saja e kanë vetëm një emër: Bashkim…

PRUSHËZA TË JETËS  Gjarpër i zi i mbështjellet Kosovës Ai…

“DROMCA KULTURORE NË NJË KOHË TË PËRFLAKUR” I AUTORIT SHEFKI PËRVETICA SHPËTOI SHUMËÇKA NGA PLUHURI I HARRESËS

“DROMCA KULTURORE NË NJË KOHË TË PËRFLAKUR” I AUTORIT SHEFKI…

Pse Serbët u bënë vasal të parë, të Perandorisë Osmane!

Në Betejën e Maricës, ku u ndeshën më 26 shtator…

E 17-ta -DITA E -FALENDERIMEVE-

FALEMINDERIT -ATI YNË GJERGJ- -17-DITA E -FALENDERIMEVE- Faleminderit Kadri Zeka,Jusuf…

Perse denohen Luftëtarët e LIRISE nga ish- Titistët (veglat e tyre)?

Përse „Amnistohen nga të burgosurit politik“!? Titistët e ish Jugosllavisë…

Parazitet, mosmirënjohësit shqipfolësit jugo-nostalgjiket ende kundër invalidëve të famëmadhes UÇK-së

  ”OPINION – REAGIM” Për të qenë të nderuar, respektuar,…

Një takim i shkurtër,por shumë frytdhënës, me të nderuarin e të palodhurin e kombit Paulin Z. Zefi

Një nga takimet më të bukuara e vitit (2018) që…

Letërsi Kombëtare: PËR TY DËSHMOR I KOMBIT ABEDIN REXHA

PËR TY (SANDOKANIT-DËSHMORIT TË KOMBIT) Për Ty zemra duhet të…

Letër kësaj toke të përgjakur

Dua të shkruaj më shumë se sa duhet për këtë…

Prilli i festave dhe i gëzimeve.

Martesa e Gjergjit me Donikën 1951-dhe “Vallje e Fitores”1467. Prilli…

GJURMËT E GJAKUT : SHQIPTAR, bir i LIRISË dhe i DRITËS – SHQIPONJA, zog i lartësive të mëdha, DRITA e syve tanë….

GJURMËT E GJAKUT (Shkrimi i dhjetë që e lexova nga…

Disa nga mediat tona jane ne sherbim te vrasesve…

-Ja çfar janë fqinjët tanë:-Vrasës që ushqehen me kërma. Raca…

Gëzuar Notmotin 2019

Gëzuar Motmotin e Ri 2019 Me dëshirë, që në Motmotin…

Deradikalizimi i terroristëve islamik të Serbisë, në Kosovë!

Lufta kundër radikalizmit, ekstremizmit dhe organizatave të terroristëve islamik në…

SOROVA BIZANTINESh

NIHILIZËM TENDENCIOZ (apo mosbesim në vetvete) Mbrëmë në emisionin e…

“Shkëmbinjtë panë dhe dëgjuan”

“Shkëmbinjtë panë dhe dëgjuan” Një mal me porosi, derdhur n’shekuj,…

Donika Kastrioti-Veshje tradicionale mirditore!

Donika Kastrioti-Veshje tradicionale mirditore! …dhe priste trimëresha! Atëher kishte një…

Gezuar 2019-ta me Gjergj Kastriotin

Te nderuar miq,ne shenje mirnjoheje per te gjithe ju, ne…

Shqipëtarë! – GËZUAR-2019-ta.

Shtetet e Bashkuara të Arbërit -SHBA- -Shqipëri,Kosovë,Iliridë,Çamëri,Ulqin me Plavë e…

Përkushtimi kombëtarë atdhetarë nën kauzën e Republikës Shqiptare të Çamërisë

Opinion Analiz,- Ku konkretisht duhet ti orjentojn përkushtimin impejimin e…

Nëntoka thërret: Donika Kastrioti – VITI MBAREKOMBETAR- 2019-ta

Donika Kastrioti -VITI MBAREKOMBETAR- 2019-ta -Te nderuar dhe shume te…

POEMA “JETON GONA N’ZEMRAT TONA” E POETIT ZYMER MEHANI

POEMA “JETON GONA N’ZEMRAT TONA” E POETIT ZYMER MEHANI Varganit…

Atdhe Geci: Rrënjët e gjakut të lashtë pellazg në Epir po rilinden…

Çamëria s´është e vdekur,jo, ajo po  rilindet! Rrënjët e gjakut…

Vaso Pashe Shkodrani ne rrjedhen e politikes aktuale shqiptare. (Video)

Shiko videon:

Brahim Avdyli: EDHE NJËHERË PËR SHQIPONJËN DHE SHQIPTARËT (IV)

EDHE  NJËHERË  PËR  SHQIPONJËN  DHE  SHQIPTARËT  Pjesa IV  Kështu, nuk…

Shqipja, Gjuha më e vjetër e shkruar…

Në kërkim të gjurmëve të gjuhës Pellazge, gjuha më e…

Te shpallet 2019- ta – “Viti i Donika Kastriotit”

Te nderuar miq, e di ju sot keni gezim. Nga…

Gjergj Arianiti : Shpata dhe nderi, njerzit e mi,me ty janë Gjergj,na prij…

Gjergj Arianiti-Gjergj Kastrioti Gjaku i Arbërit nuk shuhet kurrë. Shpata…

At Gjergj Fishta: Nuk Din Shkjau Me Mbajtë Miqsí!

Por, s’ din Shkjau me mbajtë miqsí! Aman, Zot, kur…

Shqipëtar, urime Krishtlindjen dhe Viti i ri 2019 !

Shqipëtar, urime Krishtlindjen dhe vitin e ri 2019! Stafi administrues…

Do te kete vetem Shqiptare!

“NDERI,SHPATA E TRIMIT,KRYEHEROIT TONË GJERGJ KASTRIOTI! THËRRET: PËR MOS GJUNJËZIM,TË…

KUSHTËZIMET PRESIONET E SHANTAZHET E BE-se , PËR INTEGRIME PAS VITEVE TË 90-TA

  ”SA NA KANE KUSHTUARE  NE TE KALUAREN,  DHE PO…

Aktivitete Kombëtare: Para çlirimit të atdheut …

Te nderuar miq,sot do te ndaj me ju nje nga…

Fli i qete trim Hero i Kombit Harun Beka, tashme e kemi Ushtrine e Kosoves ….

Harun Beka “A do të jet e mundur,një ditëtë kemi…

KËNGË PËR DËSHMORIN ZEF GJOKAJ…

KËNGË PËR DËSHMORIN ZEF GJOKAJ… Më 9 gusht t’vitit 80…

Rrethanat dhe shkaqe e aleancës ortodokso-islamike dhe Shqipëtarë!

Me ndarjen e Perandorisë Romake më 395, pastaj autoqefalizmi i…

Brahim Avdyli: URAT E VEPRIMIT NË MES TË MËRGATËS E ATDHEUT

URAT E VEPRIMIT NË MES  TË MËRGATËS E ATDHEUT  (Vështrim…

Letërsi Kombëtare: Atdhe Geci- ERËRAT NËN KRAHË TË LIRISË

ERËRAT NËN KRAHË TË LIRISË – lirikë politike Amerikë, mike…

Pal Islam Idrizi: Jemi dhe po forcohemi me shume se kurre!

Keshtu me Gjergjin ishim dikur , po tani si jemi…

Letersi Kombetare: DASHAMIR ALLIU, DJE ME PUSHKË E SOT ME PENË….

  DASHAMIR ALLIU, DJE ME PUSHKË E SOT ME PENË….…

Luftetaret e lirise: URIME USHTRINE REPUBLIKA E KOSOVES!

Luftetare te lirise,familjar te te reneve per liri si dhe…

Vështrim libri: Jetë Hasani figur kombëtare që shkëlqen si diamant

Vështrim libri Nga: Murtez Sylejmani Jetë Hasani figur kombëtare që…

URIME DHE PERSHENDETJE KOMBETARE NGA STAFI ADMINISTRUES I FAQES “BASHKIMI I SHQIPERISE”: DARDANI URIME USHTRIA JOTE!

  Nderi dhe lavdia e kesaj toke te quajtur Dardani…

“KURRË MË LOTË DHIMBËJE”: URIME SHQIPËTARË E SHQIPËTARE KUDO NDODHENI!

FALEMINDERIT LUFTËTARE DHE LUFTËTARË TË LIRISË FALEMINDERIT Shtetet e Bashkuara…

Dashamir Alliu : 8 Dhjetori, ne mbrojtje te Atdheut….

Një fjalim prononcim i imi i pa deklaruar lexuar (për…

 

Shperndaje ne