Ju urojmë lexim të këndëshëm, mireserdhët.

Postimet e reja

Ali Ahmeti na i liro sa ma parë shoket tane!

  Jam një djal Kosove, shqiptar, luftëtar i luftës për…

Thënje Kombëtare: Herodoti

“…Ilirët    janë    pasardhësit  e   pellazgëve në   gadishullin   tonë. Si   lashtësi  …

Do të shkojë

Shkrim Letrar nga B.Gashi Gjatë gjithë jetës sime kam ëndërruar…

Thënje Kombëtare: Agostino Ribeco

“Te drejtat mijëvjeçare të shqiptarëve, etnografike dhe gjeografike, shtrihen prej…

Politikanët shqiptarë në Maqedoni janë tragjedia e popullit të tyre!

Shkruan: Gjon Neçaj Edhe pas dy dekadave, ende nuk mundemi,…

CIA: Aleancë ortodokse kundër shqiptarëve në Ballkan

“Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas sulmeve “terroriste” në…

Masakra e Selanit, nisja e gjenocidit në Çamëri

Shkruan: Brilant Gashi Masakra e Selanit ishte masakra e parë…

Lufta guerilase ka gryer superfuqi ushtarake dhe jo më Maqedoninë.

Zoti Demiraj, në faqen tuaj në “facebook” keni kthyer një…

Thënje Kombëtare: Fahri Xharra, të i lutemi Zotit të na ruajë kombin, atdheun.

Në lutjet e tona të përditshme, shqiptarët nuk e përmendim…

Letër për Komandant Sokolin: Dikush ju tradhtoi, por ata tradhtarë do ta tradhtojnë veten.

                                        Xhevdet Qeriqi Për bashkëluftëtarin tim të UÇK-së komandantin Sami Ukshini…

Fronti i dytë i Kumanovës

Në fakt, një Maqedoni e njohur nuk i prish asnjë…

Sllaves : Je larg për t’a zhdukur rracën shqiptare

Shkruan: Brilant Gashi Pas ngjarjeve të fundit në Kumanovë ka pasur…

Pakica që po sundon popujt e botës!

Shkruan: Avdi Ibrahimi Jetojmë në kohë “demokracie”, apo oligarkie, më…

Shqiptarët në Maqedoni ndihen të kërcënuar si dje, si sot, si nesër.

                                    Maqedonia e vogël matet me hijen e Aleksandrit të…

Kopilët sllavojugorë deshën t’i vrasin shqiptarët në gjumë!

Shkruan: RESHAT BADALLAJ- ZHURIANI Historikisht kanë qenë të pabesë dhe…

Thënje Kombëtare: Kolonel Dritan Demiraj

Të nderuar miq! Sot opozita maqedone publikoi një video në…

Ohri, ishim ne!

Kisha e Andrea Gropës (“Nëse ka burrë ose grua të…

Ikën turku, vjen serbi

Tirana është kthyer gjatë këtyre ditëve në një qendër të…

Sllupçani, miti që u shemb për oazën e paqes

                                                                 Sllupçani ‘aman’ nuk bënë Shkruan: Ndriçim Iseni  Lufta e vitit…

Lavdi dëshmorit të kombit Nusret Kaloshi (1975 – 2015)

Lavdi dëshmorit të kombit Nusret Kaloshi (1975 – 2015)Vrarë në…

Zoti shqiptareve ua kishte dhënë vendin me të bukur ne Botë, por bashkë me vendin ua kishte dhënë inatin dhe urrejtjen për ta përdorë vetëm kundër njeri tjetrit .

                                  Maqedonisë po i rrëshqasin themelet mbi tokat shqiptare! Shkruan:…

Ndikimi austro-italian ne Shqiperi

Shkruan:Brilant Gashi Në vitet e para të shek.XX shtetet fqinje…

Lavdi heronjëve të kombit shqiptar!

“ Mbi gjakun e këtyre djemve sot janë ngritur institucionet…

Letër shokut tim të vrarë dhe të tradhëtuar

Shoku jonë u prefsh ne paqe të tradhtuan sepse ju…

Pesë arsye të forta pse “Shqipëria e Madhe” do të ishte mrekulli (Foto)

Shumë njerëz në Ballkan po i frikësohen idesë së “Shqipërisë…

Mbetet detyrimi kushtetues i qeverisë së Republikës së Shqipërisë që ta ndërmarrë këtë rol përbashkues!

Katastrofa shqiptare në Maqedoni SOKOL SHAMETI Ndërkohë që kasta partiake…

Plavë e Gusi – tokë e harruar

Shkruan: Fahri XHARRA Tokat ”lëvizin”, asgjë nuk është e parapërcaktuar…

Mirsad Ndrecaj Nato: Popull i dashur Shqipetare ne token e Ilirides ju Betohemi ne Gjakun me te Ndershem te Deshmoreve te Kombit

                                           Letra e plotë e postua në Facebook Te nderuar…

Lufta e parë Ballkanike dhe Shqipëria II

                                                (Fillimi i Luftës dhe Operacionet Luftarake) Shkruan: Riad Limani…

Hot e Grudë-të mohuara dhe të harruara !

O Perendi a ndjeve, ……………………. E Ti rrin e gjuen…

Marrëveshjet turko-greke- jugosllave për shpërnguljen e shqiptarëve

Shkruan: Ndriçim Iseni Ka patur dy marrëveshje te medha, që…

PROMAQEDONIZMI SHQIPTAR DHE ANTISHQIPTARIZMI MAQEDONAS

Shkruan: ARBEN MANAJ Përtej konspiracioneve apo spekulimeve se përse ngjau…

Lufta e parë Ballkanike dhe Shqipëria I

 (programet dhe Aleanca Ballkanike) Shkruan: Riad Limani Shtetet Ballkanike ende…

Mesazhi i luftëtarit: Motër me siguri do vritem, mu kanë vra shumë shokë! Nuk kemi asnjë plumb! Na tradhtuan!

“Me siguri do të vritemi! Nuk na ka mbetur asnjë…

Ali Ahmeti po lan duart me gjakun shqiptarë!

Tradhtia e Ali Ahmetit rrezikon thellimin e krizës në Maqedoni!…

Tri pyetje për Komandant Hoxhën?

Shkruan: Bunjamin Limani I nderuari dhe shumë i rrespektuari zotëri…

Aleanca Ballkanike

Shkruan: Brilant Gashi Fqinjët e ndryshëm u munduan që të…

Shasi ilir i 365 kishave

Fahri Xharra Qytetërimi shqiptar më shumë ndodhet nën dhe sesa…

Përse shpërthej lufta në Kumanovë ?

Shkruan: Brilant Gashi Që nga lufta e maqedonisë, nuk e…

O Ali Ahmeti aman mos bëni pazare me jetën e shqiptarëve!

Shkruan: Blendi Devolli Kur pata shkuar në Tetovë, për herë…

USHTRIA ҪLIRIMTARE KOMBËTARE: KOMUNIKATË NR. 5

  USHTRIA  ҪLIRIMTARE  KOMBËTARE                  KOMUNIKATË NR. 5                                      …

Një shtrëngatë e përkryer bëhet gati në Maqedoni!

Matt Robinson/Reuters/Koha Ditore Rruga “Pero Ilievski” dukej të hënën si…

Kush ishin Venetët?

  Shkruan: Fahri  Xharra Venetët jetonin në gadishullin e Istrës,…

Terrorizmi shtetëror është një formë e terrorizmit të kryera nga qeveria e një shteti barbar, siç është FYROM-i.

Shkruan: Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike Terrorizmi është…

Janjeva, qytezë e harruar

Shkruan: Brilant Gashi Fshati im i vërtet është Janjeva, më…

Lufta në Kumanove: Fillimi i fundit të “Maqedonisë”

Shkruan: BESNIK MURATI Kryengritja e armatosur e shqiptarëve në Republikën…

Cilët ishin Desideatët?

Shkruar nga Fahri Xharra Populli i vjetër i Neolitit të…

KU-KU…KUMANOVA IME ?!

Shkruan: Ramiz LUSHAJ 1. Ku-ku…e  imja Kumanova dardane në verilindje…

Çfarë është flamuri që u ngrit në beograd ?

Shkruan: Brilant Gashi Të gjithë e dinë se ne e dëshirojmë…

S’ka alternativë tjetër, o federalizim, o ribashkim me Shqipërinë

Shkruan: Prof. Dr. Mehdi HYSENI Barometri diplomatik Shqiptarët nën Maqedoni …

 

Shperndaje ne
Bashkimi i Shqipërisë © 2014 Bashkimi i Shqiperise
Show Buttons
Hide Buttons