Villa la Olmeda Spanjë: Uiliksi me plis

uliksi_me_plisVila Romana La Olmeda është një vilë romake e shekullit IV para eres sone, mozaiket u zbuluan në vitin 1968 në fshatin Pedrosa de la Vega në krahinën e Palencias (komunitet i Castile dhe Leon, në Spanjë). Në vitin 1996 ajo u shpall një vend me interes kulturor nga këshilli i Castile dhe Leon. Muzeu monograf i villes është i vendosur në qytetin e afërt të Saldanjas.

Ne pamje kemi Uliksin dhe Akilin, Uliksi zvesh Akilin nga inati, i cili ishte duke u rehatos per nje caste me disa gra, dhe Uliksi i rikujtoj se ne Troje kishte filluar lufte e madhe, keshtu qe nuk kishte kohe per rehatim.

Shperndaje ne
Updated: 21 Dhjetor, 2014 — 12:37

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.