Thënje Kombëtare: Jeronim De Rada

Jeronim_de_rada_gjuha_shqipe

“Gjuha shqipe rri me mënjanë , si gjuhe origjinale: e pandryshueshme  dhe jo e përzier në trungun e saj si sanskrishtja, greqishtja , latinishtja dhe gjuhet tjera që rrjedhin syresh”

Apostulli i Shqiptarizmës Jeronim De Rada

Shperndaje ne
Updated: 8 Mars, 2016 — 21:34

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.