Filozofia Kombëtare Shqiptare: Fan Noli

Noli_dhe_filozofia_kombetare_super01

Fan Noli:

A do urtë njerëzit të rrinë?

Nën komandë të kesh ushtrine

Në tabjatë të kesh njerëzinë

Merre të gjithë Labërinë !

A të duhen luftëtarë?

Dhe arratinë armiku të marrë?

A do botës ti vesh zjarrë?

Merr nja dhjetë kosovarë.

 

 

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.