SHQIPTAR

mojebukura_shqiperi

Haptas drejtësinë ta shtrydhën
E armiqtë të thanë se je vrasës
Dhe hi u munduan të të hedhin në sy
E të verbër të quajtën ty
T’i qepnin kapakët e syve donin
E të thanë se je pa vatan
Dhe me gjak prore të përlyen
E të thanë se je tiran
Të vranë e të prenë shpeshherë
Me armiqtë luftove dhëmbë më dhëmbë
Por syri yt kurrë s’t’u tremb
Por gjithnjë qëndrove në këmbë

prof_Zymer Mehani

Poezi nga Zymer Mehani

Shperndaje ne

The Author

Prof. Zymer Mehani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.