Liderët politikë, në Kosovë e Shqipëri, kundër bashkimit kombëtar!

Shqiptarët nuk kanë krijuar elita, politikat pro dy shqipërive të vogla

kosova_shqiperiBashkimi Kombëtarë nuk është pjesë e agjendës së Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. Këto dy qeveri duan që bashkimin ta bëjnë në Bashkimin Evropian. Në këtë mënyrë, ëndrra e kahershme e çdo shqiptari nuk po jetësohet.

Janë të pakta subjektet shoqërore dhe politike të cilat në programin e tyre e kanë çështjen e Bashkimit Kombëtarë.

Kryetari i Aleancës Kuq e zi, Kreshnik Spahiu konsideron se shqiptarët kanë qenë të paaftë të krijojnë elita politike duke theksuar se thjeshtë ka disa individë apo grupime mediokre dhe me kapacitete të kufizuara intelektuale, të cilat janë nën nivelin mesatarë të shoqërisë, të cilat mund të merreshin me çështjen e bashkimit kombëtarë./bs

Shperndaje ne
Updated: 7 Janar, 2015 — 20:33

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.